Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Medycyna

Zabieg cieśni nadgarstka – co warto wiedzieć?

Zabieg cieśni nadgarstka wykonywany jest bardzo często, a mimo to widać, że wielu z nas nadal nie wie, o czym dokładnie mowa. Czym jest zabieg cieśni nadgarstka? Co powinniśmy wiedzieć na jego temat? Odpowiadamy!

Zespół cieśni nadgarstka – o czym mowa?

Zespół cieśni nadgarstka to zbiór objawów, które mają związek z uciskiem na nerw przyśrodkowy w kanale nadgarstka. Najczęściej do zmian prowadzi nadmierny ucisk mechaniczny, który może wynikać z pracy wymagającej wykonywania ciągłych, powtarzalnych ruchów nadgarstka (na przykład skrajnych ruchów wyprostu i zgięcia).

Zatem zabieg cieśni nadgarstka wrocław może być konieczny u osób, które przez wiele godzin stukają w klawiaturę komputera, czy pracują przy taśmie w fabryce. Na zespół cieśni nadgarstka narażone są także osoby, które wykonują forsowne ćwiczenia fizyczne, czy jeżdżą na rowerze.

Zabieg cieśni nadgarstka – jakie są wskazania do jego wykonania?

Jeśli specjalista stwierdzi, że cierpimy na zespół cieśni nadgarstka, to na początek skieruje nas na fizykoterapię, noszenie opaski elastycznej na nadgarstku, czy przyjmowanie witaminy B6. Jeśli wszystkie metody zawiodą, to lekarz może zlecić zabieg cieśni nadgarstka.

Wskazaniem do zabiegu jest również ryzyko wystąpienia lub uszkodzenia nerwu pośrodkowego. W takich sytuacjach operacja będzie polegać na przecięciu więzadła, które pokrywa kanał nadgarstka, ponieważ to zwiększy wolną przestrzeń wewnątrz kanału nadgarstka i zmniejsza ciśnienie w jego wnętrzu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Podobne publikacje
Zdrowie, Medycyna

Zwolnienie Online: Nowoczesność w Służbie Zdrowia

ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Jak postęp technologiczny wpływa na produkcje i efektywność kompensatorów?

ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Czyszczenie separatorów, czyli klucz do ochrony infrastruktury i środowiska

ARTYKUŁ SPONSOROWANYEdukacja, Rozrywka

Smart Matura - nowoczesne podejście do przygotowań do matury

Dodaj komentarz