Budownictwo, Przemysł

Jakie jest zastosowanie drabin ewakuacyjnych i kiedy warto po nie sięgnąć?

Do czego wykorzystuje się drabiny ewakuacyjne? Jakie jest ich zastosowanie i kiedy warto po nie sięgnąć? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Jakie zastosowanie mają drabiny ewakuacyjne?

Trzeba przyznać, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które znalazło zastosowanie w wielu różnych miejscach. Na pewno drabiny ewakuacyjne sprawdzą się w miejscach, gdzie trzeba pokonywać wysokości. Wystarczy sięgnąć po jakościowe produkty, by zapewnić sobie bezpieczny i stały dostęp do budynków, budowli, czy nawet maszyn i urządzeń.

To jednak dopiero początek, ponieważ drabiny pionowe to często niezbędny element budynków, kanałów, silosów, czy innych miejsc, gdzie wymagany jest łatwy dostęp. Na pewno będzie to także dobry wybór tam, gdzie potrzeba szybkiej ewakuacji w momencie zagrożenia, czy możliwości wejścia lub zejścia.

Kiedy sięgnąć po drabinę ewakuacyjną?

Choć drabina ewakuacyjna to ciekawe rozwiązanie, to nie zawsze trzeba po nie sięgać. Na pewno w przypadku domów jednorodzinnych drabina ewakuacyjna nam się nie przyda, więc nie ma sensu myśleć o jej zakupie. Za to na innych typach budowli, już drabiny ewakuacyjne z koszem mogą bardzo się przydać, zwłaszcza przy okresowych kontrolach stanu technicznego budynku, urządzeń, czy maszyn. Dlatego ich montaż może być wskazany w firmowych budynkach, ale nie tylko. W budynkach użyteczności publicznej drabina stanowi drogę ewakuacyjną z budynku w razie pożaru.

Dodaj komentarz